Wiosna do nas zawitała, robi się coraz cieplej, dzień coraz dłuższy, a to oznacza, że bez wymówek możemy trenować na świeżym powietrzu.

Bardzo fajnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie naturę będzie Street Workout.

Street Workout – skąd się wziął?

Ta forma ćwiczeń wywodzi się od dobrze Wam zapewne znanej kalisteniki, czyli ćwiczeń wykorzystujących ciężar Waszego ciała, jednak z biegiem czasu ewoluowała i stała się sportem ekstremalno-siłowym, podczas gdy kalistenika nadal polega na klasycznych metodach treningowych.

Street Workout stał się w ostatnich latach bardzo popularny, a to dlatego, że jest formą aktywności fizycznej, która jest absolutnie darmowa, można ją wykonywać niemal wszędzie i jest super rozwiązaniem dla osób chcących utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji, a którym nie koniecznie zależy na kulturystycznej muskulaturze. Coraz więcej miejsc przeznaczonych do uprawiania tej aktywności powstaje w miastach. Parki, skwery, czy nadrzeczne rejony są idealne aby spróbować swoich sił w tej dziedzinie.

Jak zacząć przygodę ze Street Workout?

Początki zapewne będą trudne, ale każda dyscyplina sportu początkowo sprawia trudności. Dla wielu osób ciężar własnego ciała jest już wystarczającym obciążeniem, które trzeba pokonać na początku naszej drogi z ćwiczeniami. Nie zniechęcajcie się, wyniki przyjdą z czasem, a atmosfera ćwiczenia w parku ze znajomymi zrekompensuje Wam z pewnością trudy pokonania własnych barier.

Coraz częściej organizowane są różnego rodzaju imprezy, gdzie mistrzowie tej dyscypliny pokazują od czego zacząć, przedstawiają zalety idei Street Workoutu, urządzane są zawody, a społeczność zapaleńców stale się rozrasta.

W czasach, w których coraz częściej słyszy się o otyłości nawet u małych dzieci, gdzie śmieciowe jedzenie zastępuje zdrowy posiłek podczas rodzinnego obiadu, a cukier jest głównym składnikiem wielu produktów, ważne jest, aby zadbać choć w małym stopniu o swoje zdrowie.

Zachęcamy do takiej aktywności, połączcie ją z weekendowym wypoczynkiem, z wyprowadzeniem psa, czy wieczornym spacerem. Gwarantujemy satysfakcję.

Życzymy sukcesów i miłego dnia
Głuchowski Revolution